środa, 1 sierpnia 2012

Jak utrzymać wysoką motywację?

Czynniki wzmacniające motywację do treningu:

Motywacja jest jedną z najważniejszych rzeczy jeśli chodzi o trening w takich dziedzinach jak interesująca nas kulturystyka, sztuki walki, fitness i odchudzanie a także inne dziedziny sportowe. Warto zadbać o swoją motywację i nastawienie psychiczne. Poniższy arykuł opowiada o czynnikach które tą motywację mogą wzmacniać.

Koledzy, znajomi:

Jest to jeden z silniejszych czynników zachęcających do ćwiczeń. Jeśli twoi dobrzy koledzy wolą spędzać czas na treningach to siłą rzeczy też będzie cię tam ciągnęło. Ale jeśli wolą gadać i pić niż ćwiczyć – to własnie ty możesz być osobą która ich zacheci do treningów – i może to wam wejdzie w nawyk. Razem, w grupie łatwiej zaczynać i łatwiej utrzymać zapał do treningu. Łatwiej ćwiczyć z kimś – partnerzy treningowi się przydają. Kiedyś mieszkałem w mieszkaniu studenckim z osobami trenującymi – powiem, że nie było wiekszych problemów aby się zbudzić rano i przebiec razem parę kilometrów – oni to robili, więc nawet jak się komuś zbytnio nie chciało (poranne rozleniwienie to rzecz normalna) to i tak człowiek do tego biegania był niejako 'zmuszony'. No i bardzo dobrze. Samopoczucie po porannej zaprawie było super.

Gazety sportowe i Internet, chodzenie na różne zawody, boks i walki w TV, itp.

Czytanie na ten temat, oglądanie zawodów (kulturystyka, strongmen, boks i sztuk walki...) jest rzeczą szalenie motywującą. Siłą rzeczy porównujesz się do zawodników i wiesz, że też możesz osiągnąć choć część tego do czego oni doszli. Ta strona www jest robiona po to, aby cię też zmotywować do treningu! Zadbaj jedynie aby wykorzystać ochotę na trening po oglądnięciu zawodów albo przeczytaniu artykułów – i kiedy masz ochotę to po prostu idź poćwiczyć – nie odkładaj treningu na potem z byle powodu!Muzyka:

Znajdź sobie fajną muzykę, przy której ci się dobrze ćwiczy. Przy której wpadniejsz w taki treningowy trans. To naprawdę dużo daje.

Chodzenie na siłownie:

Często podkreślam, że do treningu dla chcącego tak naprawdę siłowni nie potrzeba. Jednak chodzenie tam i chociażby przebywanie w towarzystwie innych ludzi, którzy ćwiczą - szalenie motywuje. Jeśli się nie możesz zmusić do samodzielnych, wydajnych treningów – idź na siłownie – najlepiej tam gdzie leje się pot, ludzie ostro wyciskają żelazo a z głosników leci głośna, motywująca muzyka. Często dla motywacji lepsza jest taka osiedlowa 'mordownia', albo 'klub sportowy' założony z kolegami niż elitarny, elegancki do bólu klub, gdzie kilku znudzonych biznesmenów - jupiszonów udaje, że ćwiczy i tylko flegmatycznie gapi się na panienki.Powody rozpoczęcia treningu i czynniki poprawiające motywację...

...mogą być różne. Nie sposób wszystkiego opisać. Znajdź sobie własne powody i utrzymuj wysoką motywację. Dobre nastawienie psychiczne to podstawa!

No tak, może bym poszedł, ale mi się nie chce, zmęczony jestem...

W tej sytuacji awaryjnie pomoże filiżanka mocnej czarnej kawy. Kawa w pigułce (kofex, glukof) lub pastylki z guaraną dla kierowców. Napój z guaraną. Czasem mocna herbata. Inne pobudzające zioła (opisy znajdziesz na stronce).

Podsumowanie:

Porównaj swoje życie do drogi, a ciało do samochodu. Masz teraz wybór: Możesz przejechać tą drogę w maluchu, ale możesz też w mercedesie. Co wybierasz?

1 komentarz:

  1. Mój mercedes wymaga pewnych czynności pielęgnacyjnych i tuningu :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...